Titulinis
Naujienlaiškis

Bendros UNESCO Pasaulio paveldo centro ir ICOMOS patariamosios misijos ataskaita

Kultūros ministerijos kvietimu lapkričio mėnesį Vilniuje lankėsi UNESCO Pasaulio paveldo centro ir ICOMOS atstovai. Patariamosios misijos tikslas buvo įvertinti ir patarti dėl dviejų plėtros projektų, esančių Vilniaus istorinio centro teritorijoje ir jos apsaugos zonoje, tolimesnio vystymo.

 

Pirmas plėtros projektas, vertintas misijos, buvo Misionierių vienuolyno statinių ansamblio pritaikomasis panaudojimas ir naujo gyvenamųjų namų komplekso statyba. Ataskaitoje nurodoma, kad atsižvelgiant į buvusių sodų teritorijai prieš dešimtmetį pritaikytą pragmatiškumo strategiją, gyvenamųjų namų statybos „Misionierių sodai“ koncepcija yra pagrįsta ir vienuolyno ansambliui itin tinkama. Taip pat pateikiamos išsamios rekomendacijos, į ką reikia atsižvelgti plėtojant projektą toliau.

 

Antrasis vertintas objektas buvo verslo centro „K18“ aukštybinių pastatų statyba Vilniaus istorinio centro apsaugos zonoje esančioje „Architektūrinėje kalvoje“. Misija iš principo neprieštaravo ir šio objekto vystymui, tačiau rekomendavo patikslinti verslo centro „K18“ koncepciją ir projektą, atsižvelgiant į jau pastatytų statinių poveikį istorinio miesto horizonto linijai.

 

Išsamiau su misijos ataskaita lietuvių ir anglų kalbomis galima susipažinti Kultūros ministerijos puslapyje: https://lrkm.lrv.lt/lt/naujienos/unesco-icomos-patariamoji-misija-is-esmes-pritaria-misionieriu-sodu-projektui-ir-siulo-patikslinti-verslo-centro-k-18-ideja-ir-projekta

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas