Titulinis
Naujienlaiškis

Gerbiamieji nekilnojamojo kultūros paveldo objektų valdytojai, visi Lietuvos kultūros paveldo mylėtojai ir puoselėtojai,

Kultūros paveldo departamento bendruomenės vardu sveikinu Jus su prasidedančiomis šventėmis. Šv. Kalėdos tesuteikia Jūsų namams ir gyvenimams atgimimo džiaugsmo, Naujieji metai – ryžto ir kantrybės pradėtų ir naujų darbų įgyvendinimui.
 
2018-ieji mums itin svarbūs metai – Lietuva visai netrukus pradės minėti, švęsti ir džiaugtis savo Valstybės atkūrimo šimtmečiu. Vasario 16-tąją turėsime progą prisiminti, kokį ilgą ir sudėtingą laikotarpį ištvėrė mūsų proseneliai, seneliai, tėvai, pagalvoti apie jų praeities darbų svarbą, pasimokyti iš klaidų, įvertinti pasiekimus ir oriai, išdidžiai ruoštis antrajam Šimtmečiui. Norime paskatinti visus didžiuotis savo šalimi, švęsti jos gimtadienį, aktyviai dalyvauti Lietuvos gyvenime.
 
2018-tieji taip pat paskelbti ir Europos kultūros paveldo metais. Tai puiki proga apmąstyti ir įtvirtinti mūsų ilgus dešimtmečius slopintą – europietiškąją – tapatybės dalį. Ne savo valia jos netekome, bet savo ryžtu ir vienybe ją atgavome. Kviečiu ir skatinu 2018-aisiais metais atrasti ir pabrėžti Lietuvos nekilnojamojo kultūros paveldo bendras europietiškas ištakas, pasaulėžiūrą ir visame krašte akį traukiančius tos pasaulėžiūros įkūnijimus – mūsų kultūros paveldą.  Visoje Europoje vyks tūkstančiai renginių, žmones artimiau supažindinančių su nuostabiu senojo žemyno palikimu. Tikiuosi, mes taip pat būsime tie, kurie ir aktyviai organizuoja pažintinius renginius, pažįsta savo kraštą, ir svetingai supažindina su savo kultūros lobiais atvykstančius.

 

Šviesių Švenčių ir prasmingų metų linkėdama,

Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas