Titulinis
Naujienlaiškis

KPEPIS supaprastina administracines procedūras

Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos kviečia aktyviau naudotis „Kultūros paveldo elektroninių paslaugų informacinės sistemos“  (KPEPIS) paslaugomis. Nuo praėjusių metų rugpjūčio iki šių metų kovo per KPEPIS buvo įvykdyta 891 paslaugų, neskaitant informavimo ir konsultavimo, panašus skaičius paslaugų šiuo metu yra vykdomas.  
 
Kultūros paveldo elektroninių paslaugų sistema (kpepis.lt), supaprastinanti administracines procedūras, pradėjo veikti praėjusių metų rugpjūtį. PerKPEPIS sistemą teikiamos 8 pagrindinės paslaugos, kurios išsiskleidžia į 33 papildomas paslaugas. Anot projekto vadovės Rasos Šimkūnaitės, KPEPIS suteikia galimybę elektroniniu būdu užsisakyti kultūros vertybės pasą, apsaugos reglamentus, leidimus kultūros vertybių tvarkybos darbams, leidimus išvežti kilnojamąsias kultūros paveldo vertybes, pateikti paraiškas dėl kompensacijų, kitus dokumentus, todėl gyventojams ir įstaigoms nereikės gaišti laiko ir fiziškai vykti į Kultūros paveldo departamentą. Vartotojams teikiamų departamento paslaugų supaprastinimas ─ vienas iš svarbiausių projekto tikslų.
 
 „KPEPIS prisideda prie Lietuvos kultūros paveldo išsaugojimo, intensyviau įtraukia į tai visuomenę ir dėl greitesnės komunikacijos tarp institucijų supaprastina administracines procedūras. Juk „vieno langelio“ principu suteikiamos 33 elektroninės paslaugos.
 
Sukurtos išorinės integracijos su Muitinės departamentu, Policijos departamento Ieškomų numeruotų daiktų registru leidžia greičiau ir skaidriau išduoti leidimus išvežamoms į užsienį kilnojamosioms kultūros paveldo vertybėms ir antikvariniams daiktams, operatyviai reaguoti vykdant pavogtų kultūros paveldo vertybių paiešką. KPEPIS išorinė integracija su Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Virtualia kultūros paveldo informacine sistema (epaveldas.lt) suteikia galimybių visuomenei vykdyti kultūros paveldo objektų šaltinių paiešką. KPEPIS yra susieta ir su statybų leidimų bei statybos valstybinės priežiūros informacine sistema „Infostatyba“, ─ tai pasitarnauja greičiau išduodant reikiamus statybų leidimus.
 
Galiu teigti, kad KPEPIS prisideda prie visuomenės švietimo, kultūros paveldo išsaugojimo, o elektroninių paslaugų teikimas yra paprastesnis", - sako Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė.
 
Projekto vadovė R.Šimkūnaitė praneša, kad taip pat yra atliktos KPEPIS integracijos su interneto tinklalapiais piliakalniai.lt, malūnai.lt ir kitais. Anot jos, populiariausios KPEPIS paslaugos yra prašymas išduoti leidimą atlikti archeologinius tyrimus, specialiuosius paveldosaugos reikalavimus (laikinuosius apsaugos reglamentus) ir nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos specialisto atestatą.

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas