Titulinis
Projektų vykdymas
2015
2015 - 10 - 15

Moksleivių tapybos ir fotografijos darbų paroda: projektas „Kultūros paveldo aktualinimo, tyrimo ir saugojimo pamokos senosiose Vilniaus kapinėse"

Moksleiviu paroda J.Vienozinskio mokykloje-afe4390018d2dbcbba7f5dc4828c9e69.jpg
Spalio 20 d., antradienį, 17.30 val. Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokykloje (S. Konarskio 37/2, Vilnius) vyks tapybos, piešimo ir fotografijos darbų parodos atidarymas. Parodoje bus pristatomi įdomiausi J. Vienožinskio ir Anykščių dailės mokyklų moksleivių darbai, atlikti birželį vasaros praktikos metu. Projektą „Kultūros paveldo aktualinimo, tyrimo ir saugojimo pamokos senosiose Vilniaus kapinėse" rengia Vilniaus dailės akademija. Projektą finansuoja Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.
 

Šią vasarą Vilniaus Justino Vienožinskio ir Anykščių dailės mokyklų moksleiviai bei mokytojai kartu su Vilniaus dailės akademijos studentais ir dėstytojais dalyvavo tęstiniame projekte „Kultūros paveldo aktualinimo, tyrimo ir saugojimo pamokos senosiose Vilniaus kapinėse". Šiemet moksleiviai turėjo galimybę stebėti XIX a. pabaigos – XX a. pradžios antkapinių paminklų restauravimo procesą Rasų kapinėse (restauratorius doc. Saulius Milašius ir VDA studentai), susipažinti su memorialinio paveldo iš granito modeliavimo ir tvarkymo subtilybėmis ir fiksuoti kapinių vaizdus piešiniuose, tapybos darbuose, fotografijose. Praėjusiais metais buvo dirbta Vilniaus Bernardinų kapinėse ir gilintasi į antkapinių skulptūrų iš betono specifiką, o moksleivių dailės kūriniai eksponuoti Justino Vienožinskio dailės mokykloje, Kultūros paveldo departamente, Vilniaus dailės akademijoje.

 

Kaip ir 2014 m., taip ir šiemet, siekiant moksleivius ir studentus geriau supažindinti su Rasų kapinių istorija, menine raiška ir paveldosaugos problemomis, buvo organizuojami edukaciniai pašnekesiai-ekskursijos (vadovė – dailėtyrininkė dr. Dalia Klajumienė). Jų metu pateikti ne tik istoriniai faktai, bet ir atskleista XIX–XX a. pirmos pusės antkapinių skulptūrų plastikos raida, įvardyti garsiausi Vilniuje dirbę šios srities meistrai, atkreiptas dėmesys į naudotas skirtingas medžiagas paminklams kurti, jų specifinę meninę ir ikonografinę raišką ir kiekvienos medžiagos ar formos unikalumą, į kurį specialistai atsižvelgia parinkdami kultūros vertybės saugojimo metodiką.

 

Parodoje bus pristatomi mokytojų atrinkti įdomiausi abiejų dailės mokyklų moksleivių tapybos, piešimo ir fotografijos darbai. Paroda Vilniuje veiks iki lapkričio mėn. 20 d. Lapkričio pabaigoje ekspozicija iš Vilniaus bus perkelta į Anykščius.

 

Parodos Vilniuje darbo laikas: I-V 15:00 – 20:00, VI 10:00 – 16:00

Paskutinį kartą redaguota2015 - 10 - 16

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas