Titulinis
Projektų vykdymas
2015
2015 - 10 - 23

Nemajūnų bažnyčios bokštams išdidumo suteikia karūnos

Nemajunai_img.lrytas.lt-b9cc897a5d37626daba9506c237c7b24.jpg
Nemajūnų Šv.apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčia (Birštono savivaldybė) išsiskiria dantytais bokšteliais, kurių smailės lyg karūnos puošia pastato viršūnes. Jos suteikia šventovei kilmingumo ir išraiškingumo. Ši bažnyčia tapo vieninteliu mediniu originaliu romantizmo neogotikos pavyzdžiu architektūroje.
 
1877 m. statinyje jungiasi neogotikos, neobaroko ir klasicizmo elementai. Prie išorės ir vidaus darbų dirbo tokie meistrai kaip Šulcas, Feifaras, Kaškonas, skulptorius Herkulinas Eismontas. Sakoma, kad pagrindinė kompozicijos idėja kilo dėl noro atkartoti gotikos paminklu tapusią Šv.Onos bažnyčios išorę.
 

Ant dešiniojo altoriaus pakylos laiptelių - unikalus XIX amžiaus jaunamarčių kilimas. Kunigas jį padarė iš padovanotų vietinių merginų išaustų juostų. Šiuose kraštuose egzistavo jaunamartės pasiruošimo santuokai paprotys. Per vestuves kiekviena nuotaka klebonui turėdavo atnešti pačios nuaustą juostą. Sakoma, kad raštais jos užkoduodavo savo likimą ir slaptus troškimus.

 

Apie bažnyčios drožybos, vitražų ir kalvystės lobius, joje esančius autentiškus paveikslus, grakščią vidaus eleganciją ir neįprastus kompozicinius sprendimus - "Lrytas.lt" straipsnyje.

 

Skaitykite visą straipsnį.

 

Straipsnių ciklą, skirtą mediniam sakraliniam paveldui, iš dalies finansavo Kultūros paveldo departamentas pagal Nekilnojamojo kultūros paveldo pažinimo sklaidos, atgaivinimo ir leidybos programą.

 

Lietuvos ryto nuotr.

Paskutinį kartą redaguota2015 - 11 - 03

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas