Titulinis
Naujienos
2017 - 06 - 14

Bus tęsiami Medvėgalio archeologinio komplekso moksliniai tyrimai

medvegalis-ad8fbbd313200feed1fd3b4a095cd5ba.JPG
Pagal Klaipėdos universiteto ir Šilalės rajono savivaldybės 2016 m. kovo 17 d. pasirašytą sutartį Medvėgalis, kaip didžiulis beveik netyrinėtas archeologijos paminklų kompleksas, pasirinktas bendrų archeologinių praktikų vieta.
 
 
Jose iš Klaipėdos universiteto pusės dalyvauja studentai, iš Šilalės rajono savivaldybės – rajono moksleiviai. Medvėgalio tyrimų projektas turi tris tikslus: mokamąjį (jaunimo supažindinimas su šiuolaikiniais archeologiniais tyrimais), mokslinį (duomenų apie komplekso raidą surinkimas) ir paveldosauginį (komplekso sudėtinių dalių ir jų užimamų teritorijų identifikavimas).
 
2016 m. birželio 27 d. – liepos 9 d. buvo žvalgomos šio išskirtinio archeologinio komplekso atskiros sudėtinės dalys, tiriama paslaptingoji Medvėgalio kūlgrinda, aiškinamasi aukščiausio Žemaitijos kalno praeitis. Tyrimų metu identifikuota Medvėgalio kūlgrindos vieta (tai, kas ja buvo laikoma) bei nustatyta, kad Medvėgalio kalnas taip pat yra piliakalnis. Naudojant kalamąjį zondą ir magnetometrą Pilies kalne atlikti žvalgymai leido nustatyti sudėtingą šios pilies raidą ir parinkti vietą kitų metų tyrimams. Šiuos duomenis patvirtino prof. dr. Harry Jol iš Wisconsin-Eau Claire universiteto (JAV) atlikti piliakalnio aikštelės žvalgymai georadaru.
 
Šių metų birželio 19 d. – 30 d. numatomi tolesni Medvėgalio archeologinio komplekso archeologiniai tyrimai, koncentruojantis į jo centro – piliakalnio pažinimą. Šįkart kasinėjimai numatomi komplekso centrinėje dalyje – piliakalnio aikštelėje. Dviejų savaičių trukmės ekspedicijoje dalyvaus KU studentai bei Laukuvos Norberto Vėliaus ir Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijų mokiniai. Ekspedicijos vadovas ─ KU BRIAI vyresnysis mokslo darbuotojas, Istorijos ir archeologijos katedros doc. dr. Gintautas Zabiela.
 
Visi, norintys iš arčiau susipažinti su Medvėgalyje vykdomais tyrimais, laukiami darbo dienomis nuo 10 iki 18 val. (pietų pertrauka 14–15 val.).
 
Jurgita Viršilienė
Šilalės rajono savivaldybės administracijos
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus
Kultūros paveldo apsaugos vyr. specialistė
Paskutinį kartą redaguota2017 - 06 - 14

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt
Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas