Titulinis
Naujienos
2017 - 08 - 08

Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centras rugpjūčio mėnesį kviečia į edukacinius užsiėmimus

Muziejaus_LOGO (2)-96e855386316418b5c7aad534f2ef29c.jpg
Rugpjūčio mėnesį turite galimybę sudalyvauti šešiuose edukaciniuose renginiuose, kurie vyks muziejaus Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2, Vilnius):
1. Rugpjūčio 13 d. (sekmadienį) 11 val.  įvyks edukacinis susitikimas, kurio metu lektorė Natalja Cheifec supažindins su žydų teismais (Beit Din) Pirmosios ir Antrosios Šventyklos laikotarpiais: jų sudėtimi, teismo proceso tvarka, karaliaus Saliamono teismu, principu „akis už akį“, fizinių ir moralinių nuostolių kompensacijomis, keturių rūšių mirties bausmėmis. Lektorė papasakos, kaip buvo renkami teisėjai ir kas buvo traktuojama kaip bandymas juos papirkti, kokios bausmės taikytos už stabmeldystę, netyčinę žmogžudystę, klaidinančius parodymus, vagystes, piktžodžiavimą ir tėvų mušimą. Taip pat bus apžvelgta šiuolaikinio Izraelio religinių teismų praktika ir tai, kodėl šiandien mirties bausmė nėra taikoma. 
2. Jūsų patogumui susitikimas bus kartojamas rugpjūčio 16 d. (trečiadienį) 17.30 val. Ketinančius dalyvauti kviečiame registruotis el. paštu muziejausedukacija@gmail.com. Įsigijus muziejaus lankymo bilietą (suaugusiems – 3,00 €, studentams, senjorams – 1,50 €), dalyvavimas edukacinėje popietėje papildomai nieko nekainuos.
 
3. Rugpjūčio 20 d. (sekmadienį) 11 val. įvyks edukacinė popietė „Gyvenimo ratas tradiciniame judaizme”.
Popietės metu aptarsime žmogaus gyvenimo etapus iš tradicinio judaizmo perspektyvos. Tai – žmogaus gimimas, apipjaustymas (žydų berniukams), pilnametystė, vedybos, nebūtinos, bet galimos skyrybos, laidotuvių ir gedėjimo tradicijos ir pomirtinio gyvenimo vizija. Kiekvieno etapo pradžią lydi tam tikros apeigos ir tradicijos, apie kurias papasakos lektorė Natalja Cheifec.
4. Jūsų patogumui susitikimas bus kartojamas rugpjūčio 30 d. (trečiadienį) 17.30 val. Ketinančius dalyvauti kviečiame registruotis el. paštu muziejausedukacija@gmail.com. Įsigijus muziejaus lankymo bilietą (suaugusiems – 3,00 €, studentams, senjorams – 1,50 €), dalyvavimas edukacinėje popietėje papildomai nieko nekainuos.
 
5. Rugpjūčio 22 d. (antradienį) 17.30 val. įvyks kūrybinės dirbtuvės su grafike Kristina Norvilaite. Apžiūrėję menininkės iš Pietų Afrikos darbų parodą „Rhona Gorvy: kūrybinės įžvalgos“, kartu su K. Norvilaite gilinsimės į grafikos technikos paslaptis ir patys kursime naudodami atspaudus.
K. Norvilaitė – Lietuvos dailininkų sąjungos narė, grafikė, knygų dailininkė, parodų kuratorė ir meno akcijų autorė, galerijos Kristina Norvilaitė įkūrėja. Ji rengia edukacinius grafikos užsiėmimus Santariškių klinikų Vaikų ligoninėje, bendradarbiauja su teatro ir kino industrija, kuria tarpdisciplininius projektus viešosiose erdvėse. K. Norvilaitė yra gavusi LR Kūrėjo stipendiją, surengusi per 30 personalinių parodų, jos darbai pristatyti grupinėse parodose Europoje ir Amerikoje.
 
Ketinančius dalyvauti kviečiame registruotis el. paštu muziejausedukacija@gmail.com. Įsigijus muziejaus lankymo bilietą (suaugusiems – 3,00 €, studentams, senjorams – 1,50 €), dalyvavimas kūrybinėse dirbtuvėse papildomai nieko nekainuos. Kūrybos priemonės bus suteiktos vietoje, o savo sukurtus darbelius galėsite išsinešti atminčiai.
 
6. Rugpjūčio 24 d. (ketvirtadienį) 16 val. įvyks Senjorų klubo susitikimas ir ekskursija į Vilniaus choralinę sinagogą.
Susitiksime muziejaus Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2, Vilnius) kur apžiūrėsime eksponatus iš Vilniaus Didžiosios sinagogos. Aptarsime sinagogą kaip štetlo žydų bendruomenės gyvenimo centrą, o tuomet keliausime pasisvečiuoti vienintelėje sostinėje tebeveikiančioje sinagogoje, nesugriautoje karo metais – Vilniaus choralinėje sinagogoje. Ekskursijos metu susipažinsime su sinagogos erdvėmis, sužinosime, kaip vyksta malda, kur saugoma ir kaip gerbiama Tora.
 
Senjorų klubas yra skirtas smalsiems vyresnio amžiaus vilniečiams ir miesto svečiams, norintiems plėsti akiratį ir įdomiai praleisti laisvalaikį. Prie Senjorų klubo galima prisijungti bet kada – išankstinės registracijos nėra, o dalyvavimas nemokamas. Papildomos informacijos mielai suteiks edukacinių programų vadovė Jurga Jackevičiūtė (el. p. muziejausedukacija@gmail.com, tel. 8 663 53322).
 
 
Paskutinį kartą redaguota2017 - 08 - 16

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt
Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas