Titulinis
Naujienos
2017 - 08 - 11

Ketvirtasis garsios pianistės Goldos Vainberg–Tatz koncertas Lietuvoje klausytojų laukia Rokiškio krašto muziejuje

Golda-Tatz-int-ac6e96de88a2755c9c9bc7279372cf8b.jpg
Koncentracija, jėga ir subtilumas – šių savybių derinį Niujorke gyvenanti, dėstanti bei kurianti litvakė pianistė Golda Vainberg–Tatz dovanos ir Rokiškyje rugpjūčio 13 d., 15 val. susirinksiantiems klausytojams. Tuo abejoti neverta bent kartą mačiusiems maestro einant į sceną – nors kūrybiniai ir pedagoginiai nuopelnai iškalbingi, susikaupimas ir reiklumas sau neapleidžia pianistės viso koncerto metu.
 
Melomanus džiugins ir repertuaras. Koncerto metu atliekami J.Bacho-Busoni, L.van Beethoven, J.M.Ravel, C.Debussy, F.Chopin kūriniai nėra itin dažnai girdimi Lietuvos koncertų salėse. Koncertas natūraliai sugula į dvi dalis, kurios iš klasicistinio repertuaro klausytoją nukelia į romantinį, muzikinę įtampą išlaikydamas iki paskutinės Frederiko Šopeno kūrinio natos.
 
Į Rokiškio kraštą garsiąją litvakę veda atmintis ir dėkingumas. Būtent čia kunigaujantis Antanas Gobis išgelbėjo ir tikrųjų šaknų neleido pamiršti pianistės motinai. Gyvenant katalikiškoje aplinkoje jauna mergina natūraliai linko į katalikybę.  Kunigas A. Gobis įtikino būsimąją muzikės motiną neprarasti tuo metu visomis išgalėmis naikinamos tapatybės.
 
Be kitų nuopelnų Lietuvai ir pasauliui, Golda Vainberg–Tatz mums paliko ryškaus dueto su nepamirštamu smuikininku Raimundu Katiliumi įrašus, koncertinius prisiminimus. Ir nors tai tik vienas išskirtas muzikės kūrybinis laikotarpis, vien jo pakaktų, kad į Rokiškį sekmadienį sugužėtų visos Lietuvos klasikinės muzikos mylėtojai.
Paskutinį kartą redaguota2017 - 08 - 11

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt
Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas