Titulinis
Naujienos
2017 - 08 - 11

Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios ir vienuolyno 400 metų jubiliejų švenčiantys pranciškonai išskirtine knyga pristato šimtmečių veiklą

Untitled-9c4a15a00911d11f448a432403a3b90a.png
Ir išskirtinė ji ne tik taisyklingo kvadrato forma ar kiek netikėtai suderančiu juodos, baltos ir rudos spalvų viršeliu. Iš trijų savarankiškų dalių (istorija,  kultūros paveldas, žymūs asmenys) sudarytas ir 9 autorių  (dr. Rūtos Janonienės, dr. Reginos Laukaitytės, Rasuolės Baleišaitės-Sabakonienės, Roberto Bitino, Juliaus Kanarsko, Jolantos Klietkutės, Vaido Kuprelio, Nijolės Raudytės, Povilo Šverebo) tekstus apjungiantis leidinys pasižymi ir straipsnių tarpusavio, ir tekstinės-ikonografinės medžiagos derme. Retas kuris straipsnių rinkinys taip išsamiai, nefragmentiškai pristato tyrimų objektą ir tai, tikėtiniausia, yra knygos sudarytojo Juliaus Kanarsko įgūdžių ir žinių apie Kretingos kultūros paveldą rezultatas.
 
Istorinėje dalyje gilinamasi į Kretingos miesto, Bažnyčios ir vienuolyno įkūrėjų ir mecenatų Chodkevičių veiklą Žemaitijoje, kultūros paveldas aptariamas nuo bažnyčios ir vienuolyno interjero detalių iki senųjų Kretingos krašto kaimų kapinių, žymūs asmenys pristatomi išties pranciškoniškai: ramiai, jautriai, nepamirštant, kad už kiekvieno brolio  didumo ir žymumo slypi bernardiniškas paprastumas.
 
Knyga tuo paranki ir įdomi, kad perskaitęs vieną dalį, neišvengiamai sužinosi ar bent jau susidarysi įspūdį apie kitas dvi, o tai skatina skaityti toliau. Ikonografinė medžiaga labai padeda įsivaizduoti buvusį ir esamą mažųjų bernardinų gyvenimą Kretingos krašte. Dar daugiau. Kaip knygos pristatymo metu prisipažino Kretingos parapijos klebonas brolis kunigas Antanas Bružas, ši knyga patiems pranciškonams yra savo pačių pažinimo ir tapatybės įtvirtinimo šaltinis. Tad imdami į rankas šią knygą tam tikra prasme imate ir skaitote mažųjų bernardinų pasaulėvaizdį. Malonaus pažinimo!
 
Plačiau susipažinsite su leidiniu čia
 
Leidinį dalinai finansavo Kultūros paveldo departamentas prie kultūros ministerijos
Paskutinį kartą redaguota2018 - 02 - 01

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt
Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas