Titulinis
Naujienos
2018 - 07 - 10

Teminė ekskursija „Nematyti piliakalniai“ Aukštaitijos nacionaliniame parke

Aukštaitijos nacionalinio parko direkcijos nuotr.-2b8627a1c7405e42b50aa6bb5a9c44ae.JPG
Kada paskutinįsyk kopei ant miškų glūdumoje stūksančio piliakalnio ir žvalgeisi nuo jo? Kada paskutinįsyk klauseisi miško garsų ar uodei jo kvapą? Aukštaitijos nacionaliniame parke yra  bent 12 piliakalnių, išsidėstę skirtingose parko vietose, skirtingai prieinami, todėl nevienodai lankomi. Nevienodai jie ir tyrinėti, todėl kai kurie atrodo tikrai paslatingi. Nuo kiekvieno iš jų atsiveria savitas kraštovaizdis.
 
Liepos 14 d. projektas „100 iššūkių. 5 pojūčiai“ kviečia į antrąją teminę ekskursiją „Nematyti piliakalniai“. Šios ekskursijos metu parko direkcija kviečia aplankyti rečiau lankomus, Aukštaitijos nacionalinio parko teritorijoje esančius piliakalnius, taip pat pakeliui esančius kultūros paveldo objektus. Ekskursijos metu išgirsite ne tik gamtos garsų, bet ir piliakalnių istorijų, žvalgysities nuo kalvų viršūnių, paliesite medį, žolę, žemę bei užuosite jų kvapą, o jei pasiseks, galėsite keliaujant link piliakalnių paragauti gamtos teikiamų gėrybių. Apie Tauragnų krašto piliakalnius papasakos kraštietė archeologė Dovilė Baltramiejūnaitė.
 
Yra galimybė į ekskursiją važiuoti nuomojamu autobusu bei prisijungti nuosavu transportu. Registruotis ekskursijai dėl pavežėjimo ar kitos informacijos tel. 8 659 82337. DĖMESIO: vietų skaičius ribotas! Maršrutas tęsis įvairia kelio danga: asfaltu, žvyrkeliu, žvyruotais miško keliukais. Teks ne tik važiuoti, bet ir pasivaikščioti iki piliakalnių, todėl rekomenduojame apsirengti patogiai bei avėti patogią avalynę. Renginio nuoroda parko Facebook paskyroje: https://www.facebook.com/events/955594677943716/ 
 
Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijos laukia visų, kurie mėgsta keliauti lėtai ir mėgautis gamtos ir kultūros objektais, nes tie, kurie kažko ieško, negali keliauti greitai.
Nepamirškite sumuštinio, patogios aprangos ir geros nuotaikos!
Projektą dalinai finansuoja Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.
 
Aukštaitijos nacionalinio parko direkcijos nuotr.
Paskutinį kartą redaguota2018 - 07 - 10

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas