Titulinis
Naujienos
2019 - 09 - 05

Elektrėnų krašto spaudoje aktualizuojami vietovardžiai ir nekilnojamas kultūros paveldas

anonsas kpd-ce53b8a6789cb9ebc0749e75d28fe47f.jpg
Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka, įgyvendindama Vietovardžių metams skirtą projektą „Krašto kultūros vertybės: pažink, spręsk, domėkis“, laikraščio „Elektrėnų žinios“ rubrikoje „Pažink savo krašto paveldą“ publikuoja profesionaliai parengtą ir įdomiai pateikiamą informaciją apie savivaldybės teritorijoje esančius kultūros paveldo objektus.
 
Rugpjūčio-lapkričio mėnesių publikacijose skaitytojai spręs kryžiažodžius ir skaitys glaustai pateikiamą informaciją apie vieną ar kelis Elektrėnų savivaldybės kultūros paveldo objektus, jį supančius vietovardžius. Penkiolikoje publikacijų aktualizuojami šie paveldo objektai: Sabališkių koplyčia, Elektrėnų savivaldybės piliakalniai, mitologinis paveldas, Daugirdiškės, Abromiškių dvaras, Prancūzų kapų, Gojaus, Kloninių Mijaugonių, Perkūnkiemio pilkapynai, Grabijolų kaimas ir kt. Trumpai pristatomos ir paveldo objektus mecenavusios giminės, paaiškinama vietovardžių kilmė.
 
Projekto vykdytojų tikslas –  rubrikos su kryžiažodžiu pagalba didinti gyventojų susidomėjimą bei informuotumą apie jų gyvenamų apylinkių vietovardžius, kultūros paveldo objektus, skatinti domėjimąsi kraštotyra, paveldu bei prisidėti prie kultūrinio turizmo augimo.
 
Projektą dalinai finansuoja Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos
Paskutinį kartą redaguota2019 - 09 - 05

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas