Titulinis
Projektų vykdymas
2019
2019 - 09 - 17

Žemaitijoje per Europos paveldo dienas startuoja jungtiniai trijų savivaldybių projektų renginiai

EPD2019-a7b29a8af12f72ec43a4f47f546e61c2.jpg
Žemaitijos metams skiriami Mažeikių, Plungės ir Šilalės rajono savivaldybių administracijų įgyvendinami Europos paveldo dienų projektų renginiai rugsėjo 20-22 dienomis vyks Židikuose, Renave, Sedoje, Plateliuose ir Laukuvoje. Iš anksto užsiregistravę renginių dalyviai turės galimybę ir kitų pažiūrėti, ir save parodyti, ir palyginti: kurio rajono miestelio bažnyčia gražiausia, aikštė plačiausia, žmonės smagiausi!
 
Rugsėjo 20 d. nuo 10 iki 12 val. šilališkiai, mažeikiškiai ir svečiai iš kitų pasviečių sugužės į Platelius – į gido vedamą pažintinį paplukdymą plačiuoju Platelių ežeru, kurio dugne galima ieškoti legendinių princesės Zigfridos šukų, bet pamatyti prie Pilies salos vienus geriausiai išlikusių XVI a. Europos medinių tiltų polių. Būtent prie jų nardant ir imant mėginius buvo atlikti pirmieji Lietuvoje povandeninės archeologijos tyrimai. Pageidaujantys aktyviau pažinti ir pramogauti, vietoje laivo turės galimybę rinktis luotą ir su instruktoriumi ar savarankiškai plukdytis šiame ežere rasto XVI a. luoto kopijomis (medienos meistras Antanas Vaškys papasakos luoto gamybos technologinius ypatumus). Renginius pabaigs 13 val. prasidėsiantis lietuvių ir žemaičių liaudies žaidimų žaidinimai, žemaitiškų patiekalų ragavimas.
 
Rugsėjo 21 d. 11 val. Mažeikių rajono žemaičių būdą, paveldą ir papročius pažinti norintys rinksis Židikų miestelyje, prie M. Pečkauskaitės g. 29 numeriu pažymėto namo – nuo čia prasidės pažinti su miestelio kultūros paveldo vertybėmis, žymios kraštietės Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos palikimu ir jos mėgtomis „pončkomis“ su arbata. 13 val. jau netoliese esančio Renavo dvare vyks renginys, kuriame bus pristatyta dvaro istorija, dvariškių kasdienybė ir pramogos, Žemaitijos metams išleistų kortų pristatymas ir maisto ragavimas. 16 val. renginių svečiai kviečiami į Sedos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią, kurioje bus atidaryta liepos 17-21 dienomis vykusio profesionalių menininkų plenero-kūrybinių dirbtuvių metu sukurtų darbų paroda. Vyks susitikimas su menininkais, pažintiniai pasivaikščiojimai po Sedą, lauks smagus laikas su Sedos kultūros centro folkloristais.
 
Rugsėjo 22 d. 11 val. į savo žemes kvies Šilalės kraštas – renginiai Laukuvoje prasidės pranešimu miestelio Šv. Kryžiaus atradimo bažnyčioje (Taikos g. 1), skirtu supažindinti su šios bažnyčios interjeru. 12 val. prasidedanti pažintinė ekskursija po miestelį bus tik pradžia visą dieną trunkančio pasivaikščiojimo: esant geram orui – po Sietuvos kulgrindą, Treigių piliakalnį, Riešketų sukilėlių kapus, Požerės Kristaus atsimainymo bažnyčią, Karūžiškės dvaro sodybą. Įspūdžių pilną dieną keliautojai užbaigs prie Baltų vienybės dienai skirtų Medvėgalio piliakalnio laužų.
Renginiai nemokami, į juos būtina išankstinė registracija. Renginių metu bus fotografuojama.
 
Projektus dalinai finansuoja Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos
Paskutinį kartą redaguota2019 - 09 - 30

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas