Titulinis
Naujienos
2019 - 09 - 19

Aktualizuojamas evangelikų liuteronų kapinių paveldas

DSC_0091-55cdc82ab55ef82330ebab35f8fd3ebf.JPG
Rugsėjo 20 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje organizuojamas seminaras „Mažosios Lietuvos kodo paieška senosiose  protestantiškose kapinėse: kaip regiono kapinėse atgaivinti Mažajai Lietuvai būdingų paminklų bei kryžių gaminimo ir statymo tradiciją ir kaip išsaugoti esamus antkapinius paminklus bei kryžius“. Seminaras yra organizuojamas kaip tęstinė priemonė Mažosios Lietuvos kapinių paveldo išsaugojimo ir kultūrinio identiteto puoselėjimo programoje, jau keleri metai vykdomoje nevyriausybinių organizacijų, pavienių entuziastų su  Kultūros paveldo departamento bei regiono savivaldybių parama.
 
Renginyje savo įžvalgomis, žiniomis ir patirtimi dalinsis dr. M. Purvinas, doc. dr. Asta Balčiūnienė, metalinių kryžių restauravimo ir kalvystės specialistai. Seminare dalyvaus Mažosios Lietuvos savivaldybių, seniūnijų atstovai, kultūros ir turizmo įstaigų darbuotojai, su kuriais bus aptarti liuteroniškų kapinių Mažojoje Lietuvoje tvarkybos darbais. Bus prisimintas ir pagerbtas seminarų iniciatorius ir organizatorius, ilgametis protestantiško paveldo ir istorijos Mažosios Lietuvos regione gaivintojas, šviesios atminties a. a. Algis Šveikauskas.
 
Seminaro metu numatoma pristatyti lankytinų kapinių dviračiais maršrutą Rusnė-Plaškiai. Į maršrutą bus įtrauktos protestantiškos kapinės, kuriose yra išlikusių būdingų antkapių ir kryžių, jose palaidotos Lietuvos ir krašto istorijai žinomos asmenybės. Maršruto atidarymas numatytas kaip sudėtinė seminaro darbotvarkės dalis.
 
V. Kaminsko nuotraukoje: vienas iš dviračių maršruto Rusnė-Plaškiai objektų­ neveikiančios Šunelių kaimo kapinaitės.
 
 
Paskutinį kartą redaguota2019 - 09 - 20

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas