Titulinis
Naujienos
2020 - 02 - 04

Meno paveldu ir istorija besidomintieji kviečiami į naujo leidinio pristatymą

Sventieji kvietimas_2-ca2aec8d3e933b0becdb43c3ae557676.jpg
Vasario 7 d. 15 val. Kultūros paveldo centre (Ašmenos g. 10) vyks mokslinių straipsnių rinkinio „Excellentia virtutum: šventieji Lietuvos kultūroje“, skirto šventųjų kultui ir raiškai XVI–XX a. Lietuvos meninėje kultūroje, pristatymas. Daug pokyčių patyręs šventųjų gerbimo reiškinys turėjo milžiniškos įtakos Europos, taip pat Lietuvos dvasinei, kultūrinei ir socialinei raidai. Veikiamos šio reiškinio, vešėjusios idėjos, vertybinės nuostatos ir etinės normos persmelkė kasdienį visuomenės gyvenimą, darė įtaką įvairių socialinių grupių mentalitetui ir ilgam įsitvirtino kultūriniame akiratyje.
 
Šventieji asmenys buvo sektini moraliniai pavyzdžiai, savotiški „dorybių kilnumo“ (excellentia virtutum) reprezentantai, tad jų kultų iškilimas ar sunykimas, šių asmenybių įvaizdžių ir vizualinių pavidalų formavimas skirtingais laikotarpiais tapo visuomenės dvasinių ir moralinių nuostatų indikatoriumi. Straipsnių autoriai pristato įvairių šventųjų kultų ir vizualinių pavidalų genezę Lietuvoje, nagrinėja šio reiškinio bendrąsias Europos tendencijas ir vietinės raiškos ypatybes.
 
Leidinio pristatymo metu bus prisimintas ir pagerbtas šviesaus atminimo fotografas Aloyzas Petrašiūnas, ilgus metus bendradarbiavęs su Lietuvos menotyrininkais, istorikais, paveldosaugininkais.
 
Mokslinių straipsnių rinkinio leidybą dalinai finansavo Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos
Paskutinį kartą redaguota2020 - 02 - 04

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas